Sylvester Stallone

Povolání
herec režisér producent scénárista
Věk
67
Datum narození
06. 07. 1946
Místo narození
Spojené státy americké, New York, New York City
Znamení
Rak
Výška
177 cm

Biografie

Sylvester neměl šťastné dětství, narodil se jako nechtěné dítě italskému kadeřnickému učni Frankovi Stallone a barové tanečnici Jacqueline Labofish. Už jeho porod byl komplikovaný a doktor jej musel vytáhnout za hlavičku pomocí speciálních kleští, jenže při tomto zákroku se stala nehoda. Doktor stisknul více než měl a přiskřípnul mu tvářičku, následkem čehož je celoživotní ochrnutí levé tváře od oka přes jazyk, až po bradu. Tímto jen potíže začínají, jeho vývoj je díky tomuto ochrnutí zpomalen. Sylvester vyrůstal v newyorské čtvrti Queens do svých…
Celá biografie

Nejnovější články

Muzikálová verze Stalloneho filmu Rocky měla premiéru na Broadwayi

19. March 2014
Klasika akčního filmového žánru, film Rocky z roku 1976, se dočkal muzikálové podoby. Stejnojmenný muzikál měl 13. března premiéru na Broadway s Andy Karlem a Margo Seibert v hlavních rolích Rockyho a jeho milé Adrian.Další články k tématu:Malíř Sylvester Stallone. Petrohradu představil své abstraktní obrazyBruce Willis je hamižný a líný, říká Sylvester StalloneSylvester Stallone si chce naposledy zahrát RambaSylvester Stallone pohřbil syna při soukromém obřadu

Spojit Pravou blondýnku a Ramba? Postradatelné jdou do akce

18. February 2014
Zní to podivně, ale projekt Expendabelles (Postradatelné) navazující na akční film Expendables skutečně existuje. Střílet v něm budou samé dámy a stojí za ním mimo jiné Sylvester Stallone a známý režisér komedií Robert Luketic.

Nová DVD: Colette, Machete zabíjí, Plán útěku a Justin - Jak se stát rytířem

18. February 2014
Podle novely Arnošta Lustiga natočil režisér Milan Cieslar milostný příběh o lásce silnější než smrt. Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník ve filmu Machette zabíjí. Společný Plán útěku mají Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger. Pro děti je animovaný film Justin – Jak se stát rytířem.

Film Zpátky do ringu: souboj monster, která odmítají stárnout

4. January 2014
Sylvester Stallone a Robert De Niro se v boxerské komedii, která právě vstupuje do českých kin, vracejí ke svým legendárním postavám. Příběh dvou zestárlých boxerů, kteří znovu stanou proti sobě v rozhodujícím zápase svého života, není zajímavý ani tak díky filmařské kvalitě, ale díky svým kontextům. Další články k tématu:Objektivní dokument neexistuje, říkají Vít Klusák a Filip RemundaFavoritem Cen české filmové kritiky je Hořící keř Agnieszky HollandovéV kinech: De Niro a Stallone v ringu a třída těhotných FrancouzekČeské filmy v roce 2014: debuty, návraty i pokračování Filmový Gándhí Ben Kingsley slaví sedmdesátiny
Další články

Sylvester neměl šťastné dětství, narodil se jako nechtěné dítě italskému kadeřnickému učni Frankovi Stallone a barové tanečnici Jacqueline Labofish. Už jeho porod byl komplikovaný a doktor jej musel vytáhnout za hlavičku pomocí speciálních kleští, jenže při tomto zákroku se stala nehoda. Doktor stisknul více než měl a přiskřípnul mu tvářičku, následkem čehož je celoživotní ochrnutí levé tváře od oka přes jazyk, až po bradu. Tímto jen potíže začínají, jeho vývoj je díky tomuto ochrnutí zpomalen. Sylvester vyrůstal v newyorské čtvrti Queens do svých pěti let, než se celá rodina přestěhovala do Silver Springs ve státě Maryland.


Ve škole to pro malého Sylvestra není lehké, spolužáci se mu posmívají za jeho handicap a on to těžce nese. Ani v rodičích nenachází oporu a v jeho jedenácti letech se rozvádějí a on se stěhuje se svou matkou do Philadelphie. O rok později se jeho matka opět vdává, Sylvester si nachází nový idol Steeveho Reevese, který ztvárnil roli Herculese. Chce být jako on a rozhodne se posilovat, jeho matka si otevřela fitcentrum pro ženy a Sylvester zde tráví svůj volný čas. Problémy ve škole nekončí, to může doložit i to, že do svých 15-ti let vystřídal 12 různých škol.


Sylvester se stěhuje zpět do Silver Sprinte k otci, kde pokračuje v posilování, během této doby je zapsaný na střední škole pro problematický dorost Devereaux High School. Zde se více věnuje šermu, boxu a americkému fotbalu. Po nějaké době musí i tuto školu opustit a přesouvá se na American College of Switzerland (škola ve Švýcarsku). Během volna navštěvuje školní produkci, kde si zahrál ve hře Arthura Millera Smrt obchodního cestujícího "Death of a Salesman". To jej inspiruje natolik, že se rozhodne stát hercem. Vrací se do států, kde začíná studovat herectví na University of Miami, do doby než se rozhodne přestěhovat do New Yorku (1969).


Zde pracuje v několika různých zaměstnáních a pravidelně se zúčastňuje konkursů, ale jen příležitostně nalézá divadelní práci. Neúspěch ho dožene, až na samý okraj existence. Na několik dní se z něj stává pravý bezdomovec. Spává na nádraží, dokud v novinách nezahlédne inzerát na konkurz do erotického filmu Party u Kitty a hřebců "Party at Kitty's and Studs". Za tento porno film, kde se Sylvester svléká dostává 100 dolarů za natáčecí den. Později je film přejmenován na "Italský hřebec", poté co se stává Sylvester slavným.


Po tomto filmu se snaží postavit na nohy, ale získává pouze krátkodobé podřadné práce. Ve filmu to také nejde a nikdo jej nechce obsazovat, nakonec získává bezvýznamnou roli ve filmu "Lovers and others strangers" (1970), ale nakonec byla jeho role vystřižena. Následně získává malou roli ve filmu Woodyho Allena Banáni "Bananas" (1971). Stalone se dlouhou dobu snaží psát scénáře, zpočátku je nikdo nechce, ale nakonec se mu podaří některé prodat. Stále se účastní konkursů a snaží prodávat svoje scénáře, ve filmu "The Lords of Flatbush" (1974) se mu povede obojí. Tento nízko-rozpočtový film vydělá přes 4 milióny dolarů. Na konci roku 1974 se oženil s herečkou Sashou Czack a stěhují se do Kalifornie s přáním uskutečnit svou hereckou kariéru.


Bohužel se mu nedaří narazit na lepší roli, objevuje se jen v malých roličkách televizních seriálů jako "Kojak", "Police Story" a "Farewell, My Lovely" všechny z roku 1975. Velký úspěch se mu podařil, když prodal svůj scénář k filmu "Hell´s Kitchen" o boxerech za 21 500 dolarů. Po tomto úspěchu začíná pracovat na dalším scénáři, opět je hlavní téma box a hlavní postava Rocky Balboa. Sylvester představuje svůj scénář producentům Irwinu Winklerovi a Robertu Chartoffovi. Scénář se jim líbí a do hlavní role chtějí obsadit některou ze svých hvězd, ale Sylvester prodá svůj scénář jen s podmínkou, že si zahraje hlavní roli. Po úspěšném vyjednávání získává hlavní roli a obnos 350 000 dolarů. Film se dokončil v roce 1976 pod názvem "Rocky" (1976). Úspěch filmu je naprosto obrovský, stává se absolutně komerčně nejúspěšnějším filmem roku s k tržbami 112 milionů USD. Jeho úspěch potrhuje i nadšené přijetí kritiky a mnoho filmových nominací, jen nominací na Oskara je devět. Ten stejný rok se mu narodí první syn Sage Moonblood.


Film "Rocky" se stal natolik oblíbeny a slavný, že se Sylvester okamžitě stává Hollywoodskou celebritou. Po tomto úspěchu pracuje na filmu "F.I.S.T." (1978), svůj režijní debut uskuteční s filmem "Paradise Alley" (1978), oba dva jsou ale naprostý propadák. Raději se tedy vrhne na pokračování filmu "Rocky II" (1979), film je opět velmi úspěšný. Mezitím se mu v roce 1981 narodil druhý syn Joseph. Jeho ostatní filmy se potýkají s neúspěchem, proto zůstává u jistého pokračování boxera v "Rocky III" (1982), který je ještě více úspěšný než předchozí dva filmy. Filmy podobného rázu mu sedí jako ulité, potvrzuje to hlavní rolí Johna Ramba ve filmu Rambo "First Blood" (1982), za roli získává honorář 3,5 miliónu dolarů plus podíl na zisku. Film je okamžitě velmi úspěšný a během krátké doby vydělává desítky milionů dolarů.


V roce 1984 se rozvádí se svou manželkou Sashou Zachovou, která se stěhuje i s dětmi. Sylvester pokračuje na sérii úspěšných filmů " Rambo: First Blood Part II" (1985), "Rambo III" (1988), "Rocky IV" (1985) a "Rocky V" (1990). Mimo to se objevuje v mnoha jiných filmech, ale ty jsou jen v pozadí těchto úspěšných. Jedním z mála úspěšných je i kriminální komedie "Tango & Cash" (1989), kde si zahrál drsného policisty Raye Tanga po boku Kurta Russella (Gabeho Cashe). Oba policisté jsou vylákáni do opuštěného skladiště a pomocí zfalšovaného magnetofonového pásku obviněni z vraždy federálního agenta.


Na počátku devadesátých let se výrazněji prosadil v akčním thrilleru "Cliffhanger" (1993), v roli horského vůdce v nelítostném souboji s bandou zločinců. A také v akční sci-fi komedii "Demolition Man" (1993) hraje v roli policisty Johna Spartana. Film z prostředí Los Angeles 1996, kde jako šíleně schopný policista, řečený Demolition Man, v souboji s šíleně geniálním zločincem Phoenixem způsobí nešťastnou náhodou smrt dvaceti rukojmí v troskách explodujícího domu. Trest je vykonán hybernací - zmrazením na desítky let. San Angeles 2032 - superdokonalé město, plné harmonie, míru a bezpečné telepatické lásky. Jen kdesi v podzemí živoří skupina "špatných" lidí, věřících ve svobodný život. Vůdce města nechá tajně rozmrazit Phoenixe, zdokonaléného během hybernace, aby podzemí vyčistil - a zanedlouho policii nezbývá, než přivést k životu i Spartana, aby zachránil celé město!


Sylvester se už přestává tolik věnovat psaní scénářů a také se objevuje pod vedením jiných režisérů ve filmech jako Specialista "The Specialist (1994), Soudce Dredd "Judge Dredd" (1995), Nájemní vrazi "Assassins" (1995) a Země policajtů "Cop Land" (1997). V akčním thrilleru Sejměte Cartera "Get Carter" (2000) si zahrál drsňáka Jacka Cartera. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu ho dokázala přinutit jen tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků.


Ve filmu Formule! "Driven" (2001) se vrací zpět ke scénáři a také je producentem. Ve filmu Sylvester hraje zkušeného závodníka Joea Tanta.


Autor: Kamil Koupý

Muzikálová verze Stalloneho filmu Rocky měla premiéru na Broadwayi

19. March 2014
Klasika akčního filmového žánru, film Rocky z roku 1976, se dočkal muzikálové podoby. Stejnojmenný muzikál měl 13. března premiéru na Broadway s Andy Karlem a Margo Seibert v hlavních rolích Rockyho a jeho milé Adrian.Další články k tématu:Malíř Sylvester Stallone. Petrohradu představil své abstraktní obrazyBruce Willis je hamižný a líný, říká Sylvester StalloneSylvester Stallone si chce naposledy zahrát RambaSylvester Stallone pohřbil syna při soukromém obřadu

Spojit Pravou blondýnku a Ramba? Postradatelné jdou do akce

18. February 2014
Zní to podivně, ale projekt Expendabelles (Postradatelné) navazující na akční film Expendables skutečně existuje. Střílet v něm budou samé dámy a stojí za ním mimo jiné Sylvester Stallone a známý režisér komedií Robert Luketic.

Nová DVD: Colette, Machete zabíjí, Plán útěku a Justin - Jak se stát rytířem

18. February 2014
Podle novely Arnošta Lustiga natočil režisér Milan Cieslar milostný příběh o lásce silnější než smrt. Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník ve filmu Machette zabíjí. Společný Plán útěku mají Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger. Pro děti je animovaný film Justin – Jak se stát rytířem.

Film Zpátky do ringu: souboj monster, která odmítají stárnout

4. January 2014
Sylvester Stallone a Robert De Niro se v boxerské komedii, která právě vstupuje do českých kin, vracejí ke svým legendárním postavám. Příběh dvou zestárlých boxerů, kteří znovu stanou proti sobě v rozhodujícím zápase svého života, není zajímavý ani tak díky filmařské kvalitě, ale díky svým kontextům. Další články k tématu:Objektivní dokument neexistuje, říkají Vít Klusák a Filip RemundaFavoritem Cen české filmové kritiky je Hořící keř Agnieszky HollandovéV kinech: De Niro a Stallone v ringu a třída těhotných FrancouzekČeské filmy v roce 2014: debuty, návraty i pokračování Filmový Gándhí Ben Kingsley slaví sedmdesátiny

Nejhorší lechtivé scény všech dob

17. August 2013
Téměř žádný film se dnes bez lechtivé scény alespoň s nepatrným sexuálním nábojem neobejde. Filmaři s nimi jednoduše nešetří. Ne vždy se ale tyto erotické momenty shledají s úspěchem. Britský filmový magazín Empire sestavil žebříček těch nejhorších erotických scén, jež ztvárnily přitom skutečně slavné osobnosti.

Bruce Willis je hamižný a líný, říká Sylvester Stallone

9. August 2013
Americký herec Sylvester Stallone uvítal odchod svého kolegy Bruce Willise z týmu akčních herců ve filmu Nepostradatelní, jehož třetí pokračování bude mít premiéru za rok. Další články k tématu:Smrtonosná past popáté: Willis je tam vlastně zbytečnýTři ložnice a čtyři koupelny. Podívejte se, jak bude bydlet Bruce WillisNejlepší sci-fi roku? Bruce Willis střílí sám na sebe

Sylvester Stallone: Bruce Willis je chamtivý lenoch!

8. August 2013
A rovnou ho vyhodil ze svého filmu!

FOTOSERIÁL: Sylvester Stallone na dovolené v Monaku: Ukázal nechutnou modřinu a krásné dcery

2. August 2013
Akční hrdina Sylvester Stallone se se svými krásnými dcerami vydal na dovolenou do Evropy, aby jim také ukázal krásy starého kontinentu. Na jeho trase luxusní jachtou nemohlo chybět samozřejmě Monako, tedy ráj boháčů.Stallone vypadal jako vedoucí zájezdu, když svým dcerám ukazoval malé knížectví. Většinou totiž všechny tři, tedySophia Rose, 16, Sistine Rose, 15, a jedenáctiletá  Scarlet Rose chodily poslušně seřazené za svým otcem.Ten byl ale v dobré náladě a také vstřícný vůči fanouškům, které ho na procházce Monakem zastavovali snad na každém kroku a chtěli autogram, nebo společnou fotku.Stalloneho výlet do Monaka měl snad jedinou chybu, kterou rozhodně je obrovská modřina na jeho levé noze. Stallone ji zřejmě bude mít už nějaký pátek, protože na procházce relativně dobře chodil. Každopádně vodních radovánek svých dcer se neúčastnil.

Jednadevadesátiletá maminka Sylvestera Stalloneho si dělá legraci ze svého vzhledu po plastikách

20. June 2013
Ještě loni vypadala Jackie Stallone na premiéře filmu svého syna Sylvestera Stalloneho Expendables: Postradatelní 2 neuvěřitelně. Plastiky byly sice patrné na první pohled, přesto dokonale nalíčená a v minišatech devadesátiletou stařenku rozhodně nepřipomínala. Dnes ale o bezpočtu zákroků, které v minulosti podstoupila, hovoří bez skrupulí a říká, že kvůli nim vypadá jako čipmank s pusou plnou ořechů.

Akční hrdina Sylvester Stallone vystoupil proti užívání zbraní

21. February 2013
Většinu své kariéry prožil s palnou zbraní v ruce.
další články

Stallone meets Rocky

Over The Top VHS promo

Over The Top (trailer)

rocky 4 trailer

Sylvester Stallone